Procedura przyznania pożyczki pozabankowej

Firmy udzielające pożyczek pozabankowych są elastyczne, w wyniku czego sam proces przyznania i udzielenia pożyczki jest krótki i nie wymaga mozolnego gromadzenia dokumentów i wszelkiego rodzaju zaświadczeń.

Aby otrzymać pożyczkę pozabankową należy:

  • wysłać wniosek online, sms, wykonać telefon lub zgłosić się do przedstawiciela firmy pożyczkowej,
Zakładamy, że klient wysłał wniosek online. Podczas wypełniania wniosku podał wszystkie niezbędne dane do udzielenia pożyczki:
  • dane osobowe,
  • dane kontaktowe,
  • dane finansowe (np. numer konta bankowego),
Na podstawie danych wysłanych we wniosku firma pożyczkowa podejmuje decyzje o przyznaniu pożyczki. Czasami klient jest weryfikowany w BIK i KRD. Niektóre firmy wymagają przesłania wyciągu z konta bankowego.

Jeżeli chcemy skorzystać z przyśpieszonej procedury wypłaty pożyczki, musimy przesłać do firmy pożyczkowej scany lub zdjęcia dokumentów tożsamości. Dzięki temu możemy otrzymać przelew środków na nasze konto jeszcze tego samego dnia.

Zwykle w ciągu kilku dni do klienta dociera umowa, którą należy odpisać i odesłać do pożyczkodawcy. W wyniku tego kolejne pożyczki będziemy mogli zaciągać bardzo szybko pod warunkiem, że spłacimy poprzednie zobowiązania.

Na spłatę pożyczki mamy zwykle 15 lub 30 dni (w niektórych firmach można pożyczyć środki na kilkanaście lub kilkadziesiąt tygodni). Jeżeli pożyczkobiorcy nie uda się zwrócić pożyczki w deklarowanym czasie, za opłatą może wydłużyć ten termin kolejne 15 lub 30 dni.

Po spłaceniu pożyczki możemy starć się o kolejną. Wystarczy wówczas wysłać sms z kwotą jaką chcemy pożyczyć, okresem kredytowania oraz numerem konta bankowego na jaki środki powinny być przekazane.

 zł
 mce

Zanim udasz się do placówki zapytaj konsultanta czy masz szansę na kredyt

Pożyczka gotówkowa Alior Bank
RRSO: 10.35%
do spłaty: 11064 zł
rata od

461 zł


autor: