Wybierz parametry kredytu

Alior Bank kalkulator kredytowy - kredyt gotówkowy, jak otrzymać, warunki

Alior Bank kredyt gotówkowy - kalkulator

Rata od 461 PLN (10000 PLN / 24 rat) Zmień zapytanie

Parametry kredytu

Zalety kredytu
 • Niskie oprocentowanie w wysokości 8,69%
 • Okres kredytowania do 10 lat
 • Środki zostaną wypłacone nawet w 1 dzień
 • Możliwość konsolidacji kredytów

Oprocentowanie nominalne
 • od 9.99% do 11.99%

Prowizja
 • od 0% do 0%

Kwota kredytu
 • od 500 do 200000 PLN

Okres kredytowania
 • od 3 do 120 rat

Informacje dodatkowe

Rozpatrzenie wniosku
 • 0 PLN
 • Bank nie pobiera opłaty za rozpatrzenie wniosku.

Ubezpieczenie

Wymagane dokumenty
 • Dowód tożsamości
  Zaświadczenie o dochodach

Poręczyciel
 • Poręczyciel nie jest wymagany

Oferta kredytów gotówkowych w Alior Banku jest obecnie dość szeroka, bank oferuje: Pożyczkę Internetową (obliczenia w naszym kalkulatorze dotyczą tej oferty), Pożyczkę z Gwarancją, Pożyczkę na Klik bez prowizji oraz Pożyczkę Eko. Bank cyklicznie wprowadza zmiany do palety swoich produktów kredytowych. Każda z ofert cechuje się szczególnymi parametrami, dzięki czemu każdy klient dopasuję ofertę do swoich możliwości i potrzeb. Od kilku miesięcy w ofercie nie jest dostępna pożyczka z mikrokosztami.


Najważniejsze kredyty dostępne w ofercie w Alior Banku

Parametry Pożyczka Internetowa Pożyczka z Gwarancją Pożyczka na Klik bez prowizji
Kwota 500 zł - 200 000 zł 500 zł - 70 000 zł 500 zł - 200 000 zł
Okres kredytowania 3 - 120 miesięcy 3 - 120 miesięcy 3 - 120 miesięcy
Wniosek Sprawdź! Sprawdź!

Alior Bank Kredyt gotówkowy Pożyczka Negocjowana


Kredyt gotówkowy Alior Bank - koszty

Alior Bank oferuje szeroką gamę pożyczek w konkurencyjnym oprocentowaniu. Koszt zaciągnięcia pożyczki będzie zależał od pożyczonej kwoty, okresu kredytowania oraz oprocentowania.

Dla przykładu w przypadku:

Pożyczki z gwarancją (prowizja 7%, oprocentowanie zmienne 15,2%) ) bank deklaruje koszt na poziomie 9 zł za każdy pożyczony 1000 zł (RRSO 20,42%)

Pożyczka na klik bez prowizji - RRSO 13,69%

Kredyt gotówkowy EKO - RRSO 7,4%

Pożyczka Internetowa (prowizja 0%, oprocentowanie zmienne 8,69%) - RRSO 9,04%


Jeżeli skorzystamy z pożyczki internetowej i pożyczymy 20 tys. zł na 4 lata, wówczas nasza rata wyniesie 495 zł (całkowity koszt do spłaty 23 748 zł (stan na 20.07.2022)

SPRAWDŹ BEZPŁATNIE

Alior Bank kalkulator

Przedstawiona na poniższej stronie symulacja kredytu Alior Bank ma tylko charakter orientacyjny i dotyczy Pożyczki Internetowej (w promocji). Założyliśmy, że osoba ubiegająca się o środki finansowe jest nowym klientem banku, posiadała wcześniej kredyty w innych bankach, ale je regularnie spłacała. Kalkulator kredytowy Alior zakłada, że klient skorzystał z ubezpieczenia na wypadek utraty pracy i NNW (od nieszczęśliwych wypadków). Podkreślamy jednak ponownie, że przedstawione obliczenia mają charakter orientacyjny (orientacyjna jest także całkowita kwota do zapłaty). Ich celem jest przedstawienie symulacji, która pomoże klientowi podjąć decyzję czy stać go na takie zobowiązanie. Szczegóły oferty można otrzymać tylko w placówce bankowej po zbadaniu zdolności kredytowe lub przez Internet wnioskując o kredyt online.


Wymagane dokumenty do kredytu Alior Bank

Bank akceptuje wiele źródeł dochodu:

 • umowa o pracę,
 • działalność gospodarcza,
 • umowa zlecenie i o dzieło

Aby dostać kredyt wymagane jest zaświadczenia o zatrudnieniu wraz ze wskazaniem wysokości dochodów (wzór zaświadczenia można pobrać ze strony banku). Do umowy pożyczki można przystąpić także z osobą niespokrewnioną. Nie trzeba być obywatelem Polski - wystarczy osiągać dochody na terenie naszego kraju. Bank nie uzależnia przyznania pożyczki od posiadania konta w Alior Banku.


Jak wziąć kredyt gotówkowy w Alior Banku?

Jeżeli chcemy złożyć wniosek o kredyt gotówkowy, Alior Bank wymaga od klientów, aby skorzystali z jednej z czterech dostępnych opcji.

Pierwsza opcja to przesłanie do banku prośby o kontakt przy pomocy formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie. Z naszych doświadczeń i informacji otrzymanych od użytkowników wynika, że pracownicy banku oddzwaniają w przeciągu kilku minut (naturalnie do godziny 19). Osoby składające wnioski w godzinach wieczornych powinny liczyć na kontakt dopiero na drugi dzień rano.

Opcja druga to bezpośrednia wizyta w placówce bankowej i rozmowa z doradcą bankowym, który sprawdzi czy możemy ubiegać się o kredyt.

Opcja trzecia aby otrzymać kredyt to kontakt z infolinią banku zainicjowany przez klienta poszukującego pożyczki. Minusem takiego rozwiązania jest konieczność oczekiwania na wolnego konsultanta.

Opcja czwarta - złożenie wniosku przez bankowość elektroniczną.


W przypadku opcji 1-3 klient podpisuje umowę w placówce bankowej zaś środki przekazywane są na wskazany przez niego rachunek bankowy.

przyznanie pożyczki Alior Bank


Pożyczka z gwarancją - po złożeniu wniosku do klienta oddzwoni konsultant banku. Pozostałe formalności można dopełnić online.

Pożyczka na klik - należy wypełnić wniosek online. Jeśli wnioskujesz o pożyczkę do 5000 zł, umowę zawrzesz zdalnie

Dla kwot wyższych niż 5000 zł, po wypełnieniu wniosku otrzymasz telefon od pracownika banku. Umowę sfinalizujesz przez telefon. Co ważne, kredyt do kwoty 5000 zł możemy zaciągnąć przy pomocy wyciągu z konta bankowego.

Pożyczka Internetowa - należy wypełnić formularz online i poczekać na kontakt pracownika Alior Bank. Umowa zostanie zawarta zdalnie.

Podczas podpisywania umowy należy ustalić daty płatności pierwszej raty. Informacje na temat terminu spłaty oraz wysokości miesięcznej raty znajdą się w harmonogramie. Harmonogram będzie dołączony do umowy.


Ile trwa uruchomienie kredytu w Alior Banku

Procedura kredytowa w Alior Banku nie odbiega od standardów wyznaczonych na rynku finansowym. Bank deklaruje, że od momentu podpisania umowy do wypłacenia kredytu, nie powinny upłynąć więcej niż 24 godziny (czyli data wypłaty pożyczki przypada na kolejny dzień roboczy). W takim przypadku zakładamy jednak, że klient który chce zaciągnąć kredyt uda się do placówki bankowej wraz z niezbędnymi dokumentami (np. zaświadczenie o dochodach dla umowy o pracę i umowy zlecenie). Jeżeli klient nie posiada tych dokumentów, powinien je sprawnie zorganizować i jak najszybciej dostarczyć do placówki bankowej. W czasie 24 godzin bank sprawdzi dostarczone przez klienta dokumenty oraz zweryfikuje go w bazach dłużuników.

Jeszcze szybciej mogą otrzymać pożyczkę obecni klienci Alior Banku posiadający w banku rachunek osobisty. Osoby takie mogą złożyć wniosek przez system bankowości elektronicznej. W tym celu wystarczy przejść do zakładki: Oferty -> Kredyty i pożyczki.


Kredyt gotówkowy przez Internet Alior Bank

Alior Bank oferuje pożyczkę internetową z prowizją w wysokości 0% dla nowych klientów (czyli tych, którzy nie posiadali dotychczas produktu kredytowego w Alior Bank). W ramach pożyczki internetowej można otrzymać maksymalnie 200 tys. zł na okres 10 lat. Jeżeli jednak klient wnioskuje o nie więcej niż 5000 zł, wówczas cały proces może zostać przeprowadzony 100% przez Internet. Dla wyższych kwot procedura kredytowa inicjowana jest przez Internet, ale umowa finalizowana jest w telefonicznie.


Podsumowując – dla kwot nie przekraczających 5000 zł można przeprowadzić całą operację przez Internet. W takim przypadku po złożeniu wniosku, klient musi zweryfikować swoją tożsamość przelewem na 1 zł z rachunku bankowego na który ma wpłynąć pożyczka. Po pozytywnej weryfikacji, środki przelewane są na konto bankowe maksymalnie w ciągu 24 godzin. Jest to więc świetna oferta dla osób ceniących sobie własny czas i poszukujących jednocześnie niskiej kwoty kredytu.

bankowość internetowa Alior BankKredyt gotówkowy bez zaświadczeń Alior Bank

Niestety - w przypadku standardowej oferty dla nowych klientów, bank zawsze prosi o wskazanie dokumentów potwierdzających źródło i wysokość dochodów. Obecnie nie otrzymamy w tym banku kredytu na oświadczenie (czyli tak zwanego kredytu gotówkowego na dowód). Należy jednak pamiętać, że bank oferuje kredyt w ramach rachunku bankowego prowadzonego dla swoich stałych klientów. W takim przypadku przedstawianie stosownego zaświadczenia nie zawsze jest potrzebne.

Druga opcja to skorzystanie z limitu odnawialnego w rachunku bankowym. Limit taki przyznawany jest indywidualnie na okres 12 miesięcy. Środki z limitu powiększają saldo rachunku a każda wpłata na ten rachunek automatycznie spłaca limit kredytowy.


Jaki jest maksymalny wiek kredytobiorcy w Alior Banku?

Z informacji jakie udało nam się uzyskać wynika, że maksymalny wiek kredytobiorcy akceptowany przez bank to 80 lat. Natomiast najmłodszy kredytobiorca powinien mieć ukończone 21 lat. Z czego wynikają te założenie? Jest to indywidualna decyzja banku poparta doświadczeniem i wiedzą zebraną podczas obsługi setek tysięcy wniosków pożyczkowych. Bank na podstawie wewnętrznych danych kalkuluje ryzyko problemów ze spłata i pożycza tej grupie, które ma największe szanse na spłatę całego zobowiązania.


Najtańszy kredyt gotówkowy w Alior Banku

Alior Bank oferuje kilka wersji kredytów gotówkowych. Trudno porównywać ich koszt bez określenia celu na jaki będzie zaciągnięty. Prawdopodobnie najtańszy kredyt gotówkowy w Alior to Pożyczka Internetowa, dalej Pożyczka na Klik i na końcu Pożyczka z Gwarancją.


Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku

Alior Bank posiada w swojej ofercie także kredyty konsolidacyjne. W ramach tego produktu można skonsolidować zadłużenie z innych banków od 30 tys. do 200 tys. zł. Spłatę można rozłożyć na maksymalnie 12 lat (144 miesięce). W ramach aktualnej promocji bank deklaruje, że cena kredytu (oprocentowanie) spada wraz ze wzrostem jego kwoty.

Procedura kredytowa jest zbliżona do procedury przyznania kredytu gotówkowego. Na podstawie wniosku internetowego z klientem kontaktuje się pracownik banku, który po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu zaprasza go do placówki bankowej. Wypłata kredytu następuję nawet w 24 godziny od podpisania umowy.

Aby skorzystać z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego Alior Bank najlepiej otworzyć wniosek kontaktowy. Bank udostępnił swoim klientom proste narzędzie, które pozwala obliczyć koszt kredytu.

SPRAWDŹ BEZPŁATNIE


Kredyt samochodowy – kalkulator

Oferta Alior Banku nie obejmuje dedykowanego kredytu samochodowego. Klienci zwykle korzystają z jednego z kredytów gotówkowych aby sfinansować zakup auta. W związku z tym nie ma dedykowanego kalkulatora kredytu samochodowego Alior Bank dla nabywców pojazdów użytkowych. Zachęcamy do skorzystania z narzędzi dostępnych na naszej stronie.


Zalety i wady kredytu gotówkowego w Alior Banku

Zaciągnięcie pożyczki gotówkowej w Alior Banku ma zarówno zalety, jak i wady. Na plus należy zaliczyć fakt, że proces jest szybki i łatwy, a potrzebne pieniądze możesz otrzymać już w 24 godziny. Dodatkowo Alior Bank oferuje konkurencyjne oprocentowanie i elastyczne opcje spłaty. Na uwagę zasługuje wysoka maksymalna kwota kredytu - 200 tys. zł oraz długi okres spłaty - do 10 lat. Klienci cenią także 100% proces online dla kwot do 5000 zł.

Nie dopatrzyliśmy się wielu wad. Póki co bank nie oferuje wakacji kredytowych. Nie pożycza także osobom poniże 21 roku życia.


Znajdz placówkę Alior Bank

Lista oddziałów Alior


Pożyczka Alior Bank - komentarze

Ocena: 4.8 Liczba ocen: 5

  UWAGA - opinie nie zostały potwierdzone zakupem

 • użytkownik Lena</span>

  5/5
  2022-12-10 14:57:13

  Mąż pracuje w Angli, ja w Polsce, czy możemy się starać o kredyt na remont? Mam na mysli 100 tys. zł


  Digitalmoney.pl
  Bank na swoich stronach informuje, że o pożyczkę mogą się starać: Rezydenci i nierezydenci uzyskujący dochody na terenie Polski. Zatem najlepiej będzie uzupełnić formularz i uzyskać odpowiedź od konsultanta.
 • użytkownik Stanislaw</span>

  5/5
  2019-01-16 06:55:34

  W jeden dzień się udalo

 • użytkownik heloo</span>

  5/5
  2018-11-13 15:17:40

  Czy bank pobiera prowizję a jeżeli tak to w jakiej wysokości?


  Digitalmoney.pl
  W przypadku pożyczki zimowej prowizja wynosi 6,9% do 50 tys. zł
 • użytkownik Tytus_media</span>

  4/5
  2018-12-09 14:10:13

  Witam. Czy żeby otrzymać taką pożyczkę, potrzebne jest konto w Alior Banku?


  Digitalmoney.pl
  Konto w Alior Banku nie jest wymagane aby otrzymać pożyczkę.
 • użytkownik Tomek</span>

  5/5
  2018-11-05 12:17:39

  Skorzystałem z pożyczki magicznej. Zaskakująco prosty proces jak na bank.

Kalkulator kredytowy Alior Bank


Symulacja kosztów
 • Rata
  • Rata

   461 PLN

 • Parametry
  • Kwota kredytu

   10000 PLN

  • liczba rat

   24 msc

  • Oprocentowanie

   9.99 %

  • Prowizja

   0 %

  • Oprocentowanie rzeczywiste

   10.35%

 • Koszty
  • Pożyczasz

   10000 PLN

  • Koszt kredytu

   1064 PLN

Do oddania: 11 064 PLN Sprawdź!


UWAGA - przedstawione obliczenia mają charakter orientacyjny. Dokładamy wszelkich starań aby prezentowane informacje były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości jednak ostateczną wysokość raty i koszt kredytu poznasz TYLKO W BANKU!

Parametry kredytu dla przykładu reprezentatywnego

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) Pożyczki Internetowej wynosi 12,57%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 28 400 zł; całkowita kwota do zapłaty: 36 815,79 zł; oprocentowanie stałe: 11,9%; całkowity koszt pożyczki: 8415,79 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 8415,79 zł; 54 miesięczne raty, w tym 53 równe raty w wysokości 681,78 zł, ostatnia rata: 681,45 zł. Kalkulacja została dokonana na 2.11.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie. Okres kredytowania od 3 miesięcy (minimum 89 dni) do 10 lat. Z oferty specjalnej mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy nie posiadali w Alior Banku pożyczek gotówkowych lub kredytów konsolidacyjnych w żadnym z 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku oraz przesłali dane kontaktowe przez internetowy formularz banku. Dla kwoty pożyczki powyżej 100 000 zł brutto wymagane jest zabezpieczenie w formie cesji z umowy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz od utraty pracy. Ostateczne warunki kredytowania zależą od zdolności kredytowej klienta, kwoty pożyczki, okresu kredytowania, daty wypłaty pożyczki, daty płatności pierwszej raty oraz wymaganych przez bank zabezpieczeń. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz od utraty pracy jest oferowane przez PZU SA. Zawarcie umowy ubezpieczenia w Alior Banku jest dobrowolne. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo. Bank jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do rejestru KNF i działającym na rzecz wielu ubezpieczycieli. Taryfa opłat i prowizji dla Klientów Indywidualnych, ogólne warunki ubezpieczenia dla kredytobiorców, informacja o agencie, pełnomocnictwo agenta, karta produktu oraz dokument z informacjami o produkcie ubezpieczeniowym są dostępne w placówkach Alior Banku SA i na www.aliorbank.pl. Wyliczenia kalkulatora mają charakter szacunkowy, opierają się na parametrach z reprezentatywnego przykładu i nie stanowią oferty kredytowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu cywilnego.


Kalkulatory kredytowe

Porównania lokalne

zobacz wszystkie porównania lokalne