Ile trzeba czekać na kredyt gotówkowy?

Rozkwit sektora pozabankowego podniósł poprzeczkę bankom. Muszą one działać elastyczniej i sprawniej. Zasada ta dotyczy także czasu w którym udzielane są pożyczki. W firmach pozabankowych od momentu złożenia wniosku do wykonania przelewu może minąć niespełna 15 -20 minut. W bankach to niestety daleka przyszłość ale można już uzyskać kredyt nawet w jeden dzień.

Jak wygląda zwykle procedura starania się o kredyt bankowy?

  • Przeszukujemy zasoby Internetu w poszukiwaniu najtańszego kredytu.
  • Wybieramy interesującą nas ofertę i składamy wniosek z prośbą o kontakt pracownika banku.
  • Jeżeli wniosek zostanie złożony do godziny 18, mamy szansę na kontakt call center banku jeszcze tego samego dnia. Zwykle w trakcie takiej rozmowy konsultant prowadzi wstępny wywiad aby ustalić zdolność kredytową i zaprosić nas do placówki bankowej. Jeżeli wniosek wysłany jest po godzinie 18, to z reguły musimy czekać do rana na kontakt CC.
  • W placówce powinniśmy się stawić z dokumentem tożsamości oraz zaświadczeniem o źródle i wysokości otrzymywanego dochodu. Jeżeli go nie posiadamy to czeka nas wyprawa do pracodawcy (dział kadr) w celu uzupełnienia odpowiedniego druku. Nieco łatwiej mają emeryci i renciści, ponieważ oni otrzymują decyzję kredytową na podstawie dokumentu o przyznaniu świadczenia / decyzji o rewaloryzacji lub na bazie ostatniego „odcinka” emerytury lub renty.
  • W placówce weryfikowana jest nasza tożsamość oraz zdolność kredytowa. Podczas tego badania odpytywany jest BIK (Biuro Informacji Kredytowej) oraz inne bazy gospodarcze (np. Biuro Informacji gospodarczej).
  • W przypadku otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej, podpisujemy umowę i oczekujemy na przelew.

Co zrobić aby skrócić czas oczekiwania na pożyczkę?

Mamy dwie opcje aby maksymalnie przyśpieszyć otrzymanie kredytu gotówkowego.
  • Udajemy się do banku w którym posiadamy konto osobiste na które wpływa nasze wynagrodzenie. Ponieważ jesteśmy znany klientem, nie musimy przedstawiać części dokumentów (w tym zaświadczenia o dochodach). Z reguły bank pomija ten etap, ponieważ ma podgląd na transakcje wykonywane na rachunku. Przy odrobinie szczęścia cały proces można zamknąć w przeciągu kilkudziesięciu minut do godziny. Oczywiście duże znaczenie ma kwota kredytu o jaką się staramy oraz wysokość naszych zarobków.
  • Opcja druga to próba złożenia wniosku o kredyt za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej. Bardzo często banki udostępniają swoim klientom „kredyt na klik”. Wystarczy zalogować się do banku, wybrać interesująca kwotę, zapoznać się z regulaminem pożyczania oraz zaakceptować wszystkie wymagane zgody. Środki trafiają wówczas na konto w ciągu kilku lub kilkunastu minut.
Obie opisane wyżej sytuacje dotyczą naturalnie dobrych klientów, którzy posiadają pozytywną historię kredytową oraz zarobki pozwalające spłacać zadłużenie, które chcemy zaciągnąć. Jeżeli żadna z powyższych opcji nam nie odpowiada, można skorzystać pożyczki ratalnej. Przy założeniu, że składamy wniosek w dni robocze nie później niż do godziny 18:00 – 19:00, istnieje duża szansa, że środki otrzymamy jeszcze tego samego dnia.

 zł
 mce

Zanim udasz się do placówki zapytaj konsultanta czy masz szansę na kredyt

Pożyczka gotówkowa Alior Bank
RRSO: 10.35%
do spłaty: 11064 zł
rata od

461 zł


autor: