Kredyt na PIT – gdzie i jak wziąć kredyt na PIT

Kredyt na PIT jest synonimem oferty kredytowej, którą można otrzymać w banku na uproszczonych zasadach. Zwykle klient nie musi przedstawiać zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości otrzymywanych dochodów. Formularz PIT stanowi ekwiwalent takiego zaświadczenia.

Z artykułu dowiesz się:

kredyt na pit

Kredyt na PIT – czym jest i jak działa

Początek roku to standardowo czas rozliczeń podatkowych. Pracodawcy mają czas do 28 lutego na przesłanie stosownych dokumentów swoim pracownikom, zaś pracownicy muszą złożyć swoje zeznania podatkowe do końca kwietnia każdego roku. Na tej bazie banki stworzyły kolejny „produkt sezonowy” jakim jest kredyt gotówkowy na PIT. Jego cechą charakterystyczną jest szybka i uproszczona procedura. Zwykle udając się do banku wystarczy wziąć ze sobą dokument tożsamości oraz roczne zeznanie podatkowe. To wszystko aby zbadać zdolność kredytową klienta i zdecydować o tym czy otrzyma ofertę kredytu. Warto wspomnieć o tym, że często kredyt na pit jest wykorzystywany do pozyskania środków niezbędnych do zapłaty podatku (jeżeli klient ma niedopłatę).

Wady i zalety kredytu na PIT


Jakie formularze PIT są honorowane

Z reguły banki akceptują około 6 różnych druków formularzy PIT. Niestety w praktyce najskuteczniejszy wydaje się być formularz PIT 11, który pracodawca wystawia pracownikowi. Dla banków jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, ponieważ znajdują się na nim większość niezbędnych dla analityka kredytowego danych. Można uznać, że jest ekwiwalentem zaświadczenia o dochodach.
  • PIT 36 - składają podatnicy, którzy część przychodów uzyskiwali bez pośrednictwa płatnika. Inaczej rzecz ujmując – w ciągu roku uzyskali przychody, które musieli samodzielnie opodatkować (obliczyć zaliczkę na podatek dochodowy i odprowadzić do urzędu skarbowego).
  • PIT 37 – jeden z najpopularniejszych druków rozliczeniowych. Korzystają z niego osoby, które rozliczają swoje wynagrodzenie za pośrednictwem płatnika (czyli są zatrudnione na etacie).
  • PIT 11 A - to informacja o dochodach wypłacanych z organów rentowych (np. z ZUS-u, KRUS-u), takich jak emerytury, renty, zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego.
  • PIT 40A - to roczne obliczenie podatku przez ZUS lub KRUS. Otrzymują go osoby pobierające emeryturę lub rentę, które nie otrzymują zasiłku pieniężnego z ubezpieczenia społecznego.
  • PIT 11 – to informacja o dochodach podatnika, którą otrzymuje zarówno Urząd Skarbowy, jak i podatnik od płatnika (czyli od pracodawcy). Z reguły na tej podstawie uzupełniany jest PIT 37 lub PIT 36.

W którym banku otrzymasz kredyt na PIT

Wstępną symulację możesz wykonać korzystając z kalkulatora kredytu gotówkowego. Zwracamy uwagę, że oferty mogą mieć charakter czasowy, dlatego zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z wybranym bankiem przy pomocy formularza kontaktowego dostępnego pod przyciskiem "zapytaj".

 zł
 mce

Zanim udasz się do placówki zapytaj konsultanta czy masz szansę na kredyt

Pożyczka gotówkowa Alior Bank
RRSO: 10.35%
do spłaty: 11064 zł
rata od

461 zł


autor: