Ekspert kredytowy online

Nie trać czasu na szukanie! Dopasuj pożyczkę gotówkową do swoich możliwości

Odpowiedz na kilka pytań - pokażemy Ci wyniki bez konieczność zostawiania numeru telefonu oraz innych danych kontaktowych!wirtualny doradca - wizualizacja wyników

ROBO DORADCA - podstawowe informacje

Robo Doradca (lub inaczej wirtualny doradca kredytowy) jest narzędziem wypełniającym lukę pomiędzy porównywarkami kredytów i pożyczek a platformami na których otrzymasz pożyczkę w pełni online bez konieczności wychodzenia z domu. Jeżeli chciałbyś sprawdzić na który bank lub firmę pożyczkową możesz liczyć, ale nie chcesz wypełniać wniosku (podawać danych i weryfikować się w BIK) to nasz wirtualny doradca kredytowy jest właśnie dla Ciebie.

Ekspert kredytowy online - zobacz jak działa


 1. Krok 1

  Wskazujesz kwotę kredytu oraz okres spłaty

 2. Krok 2

  W formie prostej ankiety odpowiadasz na kilka pytań (źródło i wysokość dochodu, kondycję finansową, historię kredytową, wiek )

 3. Krok 3

  Na podstawie odpowiedzi system rekomenduje Ci kilka produktów, które są dla Ciebie najkorzystniejsze lub masz największe szanse aby je otrzymać

Doradca online - zalety


Proces jest szybki i intuicyjny. Od rozpoczęcia ankiety do otrzymania wyników mija zwykle kilkadziesiąt sekund.

Oszczędzamy Twój czas. Poszukując kredytu można odwiedzić kilka banków i zapytać o ofertę kilka firm pożyczkowych. Jednak dzięki nam znacznie zawęzisz zakres poszukiwań i wyeliminujesz oferty w przypadku których nie spełniasz wymogów formalnych (np. źródło, wysokość i czas otrzymywania dochodu).

Gwarantujemy Cię pełną anonimowość. Nie pytamy o Twoje dane osobowe i nie uzależniamy pokazania wyników od wskazania adresu email czy numeru telefonu.

Po skorzystaniu z naszych usług nie zostaniesz zasypany spamem ani dziesiątkami telefonów od banków i firm pożyczkowych. Sam decydujesz z której oferty skorzystasz.

Nie zostawiamy śladu w BIK ani innych bazach, ponieważ ich nie sprawdzamy. Jest to tak zwany „soft scoring” a jego wynik jest uzależniony od ilości prawdziwych odpowiedzi jakich udzielisz.

Od naszych użytkowników nie pobieramy żadnej prowizji. Oferty, które wyświetli Ci nasz doradca kredytowy online są identyczne z tymi dostępnymi w bankach i firmach pożyczkowych.

Niestety nasz internetowy doradca kredytowy nie oferuje jeszcze kontaktu za pośrednictwem czatu. Pracujemy nad tym rozwiązaniem. Będziemy wdzięczny za wszystkie uwagi i wskazówki. Zapraszamy do kontaktu.

Kim jest doradca kredytowy?

Określenie doradca kredytowy przeniknęło do języka potocznego i jest używane na równi z pośrednikiem kredytowym czy ekspertem kredytowym. Należy jednak mieć na uwadze, że określenia te nie są sobie równe. Ustawa z 23 marca 2017 roku o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami istotnie rozdzieliła doradcę od pośrednika.

Różnice pomiędzy doradcą kredytowym a pośrednikiem (ekspertem)

Zatem jaka jest różnica pomiędzy doradcą a pośrednikiem?
 • Doradca otrzymuje wynagrodzenie od klienta a pośrednik od banku. Doradca z założenia ma być niezależny od instytucji finansowych. Pracuje na rzecz klienta i to od niego powinien otrzymać wynagrodzenie.
 • Pośrednik musi poinformować klienta o tym z kim współpracuje i jakie wynagrodzenie otrzyma od banku.
 • Obaj (doradca i pośrednik) mogą pomóc kwestii otrzymania kredytu. Z założenia jednak doradca powinien dysponować dużo szerszą wiedzą dotycząca rynku produktów finansowych. Pośrednik może posiadać informacje tylko z instytucji z którymi ma podpisane umowy.

Kogo wybrać podczas starania się o kredyt, doradcę czy pośrednika kredytowego?

Od wejścia w życie ustawy z 23 stycznia 2017 roku liczba doradców kredytowych znacząco się zmniejszyła. Rynek jest za to pełen pośredników kredytowych, ekspertów czy też agentów. Może się więc okazać, że w swojej okolicy nie znajdziemy doradcy kredytowego. Będzie natomiast wielu pośredników. Zarówno doradca jak i pośrednik pomoże nam w uzyskaniu kredytu. Jednak doradcy musimy zapłacić z własnej kieszeni. Wynagrodzenie pośrednika pokryje instytucja finansowa z której oferty skorzystamy. W praktyce wynagrodzenie to zostanie pokryte z prowizji, którą i tak docelowo zapłacimy my jako klienci

Jak więc wybrać pośrednika kredytowego? Najlepiej kierować się dwoma aspektami:
 • Opinie (najlepiej zebrać je od znajomych, rodziny, innych klientów)
 • Liczba instytucji finansowych (banków) z którymi dany pośrednik współpracuje. Im więcej, tym lepiej.

Dlaczego podczas szukania kredytu warto zwrócić się o pomocy (np. do doradcy lub pośrednika)?

 • Doradca / pośrednik pomoże porównać wiele ofert. Zwróci uwagę na kruczki i niuanse, których nie wyłapie osoba nieposiadająca wiedzy z zakresu ekonomii. Dodatkowo pośrednik powinien wyjaśnić prostym językiem podstawowe zagadnienia i konstrukcję produktu o który stara się klient.
 • Eksperci kredytowi posiadają zwykle najświeższe dane, bezpośrednio od instytucji z którymi współpracują
 • Pośrednik pozwala zaoszczędzić czas. Klient nie musi odwiedzać wielu banków i umawiać się na spotkania w placówkach. Już na pierwszym spotkaniu ekspert kredytowy przygotuje listę instytucji w których warto złożyć wniosek kredytowy na bazie wywiadu przeprowadzonego z klientem.
 • Doświadczeni pośrednicy mogą pomóc w obniżeniu kosztów kredytu. Ci najwięksi (duża liczba sfinalizowanych umów) mogą w imieniu klienta negocjować marżę i prowizję.
 • Naturalnie nie można bagatelizować kwestii kompletowania dokumentów. Dobry doradca znacznie ułatwi ten proces. Ze względu na stały (zawodowy) kontakt z wnioskami kredytowymi, wielokrotnie przyśpiesza proces kompletowania dokumentów i wypełniania druków.
 • Finalnie – doświadczony ekspert kredytowy pozwoli uniknąć wielu pułapek. Pomoże także prawidłowo zaplanować transakcję aby nie przeoczyć terminów i nie ponieść strat finansowych.

Podsumowując – jeżeli mamy czas, posiadamy wiedzą z zakresu ekonomii (przynajmniej podstawową) oraz potrafimy korzystać z excela – warto zatroszczyć się o kredyt mieszkaniowy samodzielnie. W każdym innym przypadku, lepiej skorzystać z pomocy fachowca.