Kredyt na 15 tys. zł bez zaświadczeń

15 tysięcy złotych to kwota za którą można kupić sensowne auto na dojazdy do pracy, wykonać niewielki remont mieszkania czy też zorganizować niewielkie wesele. Kwota ta należy do jednej z najczęściej wykorzystywanych podczas symulacji kredytowych w naszym kalkulatorze kredytu gotówkowego.

Jak otrzymać kredyt na 15 tys. zł bez zaświadczeń?

W pierwszym kroku należy udać się do banku w którym posiadamy rachunek osobisty na który spływa wynagrodzenie lub inne świadczenie. Z dużym prawdopodobieństwem otrzymamy w tym banku kredyt bez zaświadczeń pod warunkiem, że nasza historia kredytowa jest pozytywna (brak opóźnień w spłacie innych zobowiązań lub opóźnienia nie przekraczające kilku – kilkunastu dni).

Jeżeli nie mamy takie możliwości, należy poszukać kredytu na oświadczenie. Kredyt na oświadczenie to oferta w ramach której bank odbiera od klienta tylko oświadczenie o wysokości i źródle otrzymywanych dochodów. Niestety takich ofert jest niewiele.

Trzecia opcja to kredyt na PIT. W takim przypadku bank sprawdza tylko formularz PIT klienta i po weryfikacji w bazach gospodarczych oraz bazach dłużników podejmuje decyzję kredytową. Takie oferty są zwykle dostępne w pierwszej połowie roku podczas prowadzenia rozliczeń podatkowych.

Ostatni sposób to „kredyt na wyciąg bankowy”. W takim przypadku bank prosi o wydruk z konta bankowego. Po weryfikacji w bazach zewnętrznych, podejmuje decyzję kredytową. Niestety i takich ofert jest niewiele.

Ile kosztuje kredyt na 15 tys. zł?

Koszt kredytu uzależniony jest od oprocentowania, prowizji oraz okresu spłaty. Im wyższa prowizja, oprocentowanie oraz okres spłaty tym niestety koszt kredytu większy.

Oto symulacja kredytu na 15 tys. dla oferty ze środka tabeli naszego kalkulatora w rozbiciu na różne okresy spłaty.
Okres Rata Odsetki
1 rok 1417 zł 2004 zł
2 lata 730 zł 2520 zł
3 lata 501 zł 3036 zł
4 lata 387 zł 3576 zł
5 lat 318 zł 4080 zł

W którym banku najlepiej wziąć kredyt na 15 tys. zł?

To niestety decyzja indywidualna. Naturalnie najlepiej w tym, który oferuje najkorzystniejsze warunki finansowe. Jednak nie zawsze nasza historia kredytowa jest na tyle dobra aby bank zaoferował preferencyjne oprocentowanie i prowizję. Czasami trzeba korzystać z jedynej dostępnej oferty. W przypadku odmowy w banku trzeba udać się do firmy pożyczkowej udzielającej pożyczek ratalnych lub skorzystać z wirtualnego doradcy kredytowego.

 zł
 mce

Zanim udasz się do placówki zapytaj konsultanta czy masz szansę na kredyt

Pożyczka gotówkowa Alior Bank
RRSO: 10.35%
do spłaty: 11064 zł
rata od

461 zł


autor: