Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Nikt z nas nie lubi formalności. Widząc zapotrzebowanie na rynku oraz czując na plecach oddech firm pożyczkowych (pozabankowych), banki rozszerzyły swoją ofertę o kredyty gotówkowe bez zaświadczeń. O co chodzi w takim produkcie? Otóż przystępując do kredytu nie trzeba dostarczać wielu dokumentów takich jak zaświadczenia potwierdzającego źródło i wysokość otrzymywanych dochodów, zgoda współmałżonka czy poświadczenie od żyranta. Dzięki temu proces kredytowy jest mniej skomplikowany a przez to szybszy.

W jaki sposób najłatwiej otrzymać kredyt bez zaświadczeń?

 • Pierwszy sposób to wizyta w placówce banku w którym posiadamy konto bankowe, na które wpływa regularnie nasze wynagrodzenie. Takich klientów bank w zasadzie nie musi weryfikować. Wystarczy wylegitymować się dowodem osobistym. Po sprawdzeniu klienta w Biurze Informacji Kredytowej (oraz czasami w innych bazach) dodatkowe środki można otrzymać już podczas jednej wizyty w oddziale banku.
 • Drugi sposób to skorzystanie z kredytu na PIT. Z reguły na początku roku banki chętnie reklamują produkty w których weryfikacja dochodów klienta sprowadza się do przedstawienia przez niego formularza PIT. Minusem takich rozwiązań jest zwykle niska kwota pożyczki. Także osoby poszukujące kredytu na 100 tys. zł lub więcej nie skorzystają raczej z „kredytu na PIT”.
 • Kolejny sposób to kredyt na oświadczenie. Co jakiś czas banki oferują produkty, których mechanizm weryfikacji dochodów opiera się na przedstawieniu przez klienta oświadczenia o źródle i wysokości otrzymywanego wynagrodzenia. Oferty takie są niestety niezwykle rzadkie. Klient dodatkowo weryfikowany jest w kilku bazach dłużników. Kolejny minus to niestety niewielka kwota pożyczki (podobnie jak w „kredycie na PIT”).
 • Czwarta opcja to „kredyt na wyciąg bankowy”. W takim przypadku należy udać się do banku wraz z wydrukiem z konta lub wydruk taki należy sporządzić podczas wizyty w placówce bankowej.
 • Ostatnia opcja to skorzystanie z pożyczki pozabankowej. Produkty takie są niestety droższe, opiewają na niższe kwoty a okres kredytowania nie przekracza zwykle 2-5 lat. Są to tak zwane pożyczki ratalne. W ich przypadku instytucje pożyczkowe ograniczają się do zweryfikowania klienta na trzy sposoby:
  • przelewem na niewielką kwotę,
  • za pośrednictwem instantora (klient loguje się do własnego konta bankowego, specjalny bot sprawdza czy dane podane podczas rejestracji wniosku są takie same jak dane podane w banku),
  • za pośrednictwem instantora, który sprawdza tożsamość klienta oraz analizuje podstawowe operacje prowadzone na jego rachunku bankowym (wpłaty / wypłaty).
Zaletą instytucji pozabankowych jest to, że akceptują w zasadzie każde źródło dochodu. Jeżeli klient nie ma znaczących opóźnień w spłacie i pozytywną historię w biurach informacji gospodarczej to ma dużą szansę na otrzymanie pożyczki.

Dlaczego banki wymagają zaświadczenia o dochodach?

Dochód otrzymywany przez klienta jest dla banku informacją wyjściową do ustalenia jego zdolności kredytowej. Naturalnie jest to jeden z kilku czynników, jednak (nawet) gdyby klient miał dobrą historię kredytową ale jego zarobki nie wystarczały na opłacenie rachunków i utrzymanie wszystkich domowników, to na kredyt nie ma co liczyć.

ROBO RORADCA - rewolucja w pożyczaniu!
Dobierz kredyt do swoich mozliwości!

autor: