Kredyt 20 tys - w jakim banku najlepiej wziąć kredyt na 20 tys. złotych?

Symulacja dla kredytu w wysokości 20 tys. zł jest najczęściej wykonywaną operacją w naszym serwisie. Jest to kwota za którą można kupić niespełna dziesięcioletnie auto ale też przeprowadzić remont mieszkania. Oferta jest bardzo popularna w bankach. Niestety bardzo trudno otrzymać taką kwotę w sektorze pozabankowym (firmy pożyczkowe) a już na pewno nie przy pierwszej pożyczce.

Gdzie wziąć kredyt na 20 tys. zł

Kredytu w wysokości 20 tys. zł najlepiej poszukiwać w bankach. Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie oferty banku w którym posiadamy konto osobiste. Z reguły na klientów którzy otrzymują wynagrodzenie lub inne świadczenia pieniężne, czeka gotowa oferta z której można skorzystać bez zbędnych formalności. Jeżeli wykluczymy taką opcję - zapraszamy do skorzystania z naszego kalkulatora kredytów gotówkowych. W zasadzie każdy bank dostępny na polskim rynku oferuje kwoty kredytów w przedziale od kilkuset złotych do ponad 100 tys. zł. Wybór sprowadza się do porównania kosztów, formalności (np. akceptowalne źródło dochodów) oraz procedur. Poniżej znajduje się ranking kredytów na 20 tys. zł spłacanych w okresie trzech lat. Jeżeli interesuje Cię inny okres spłaty, skorzystaj z kalkulatora.


Kredyt 20 tys. zł – jaka rata na 3 lata?

Dokładamy wielu starań aby prezentowane przez nas dane były jak najbardziej zbliżone do oferty jaką klient otrzyma w placówce bankowej. Niestety ostateczna kwota uzależniona jest od zbyt wielu czynników, które wpływają na "scoring kredytowy klienta". Z reguły jest to status klienta w BIK (im lepszy tym lepiej), wiek, wysokość osiąganych dochodów, historia kredytowa oraz (nierzadko) zakup ubezpieczenia lub innego produktu bankowego.
Rozpiętość raty waha się w przedziale od ponad 600 zł do 750 zł. Naturalnie im dłuższy okres kredytowania tym rata jest niższa, ale finalnie ponosimy wyższe koszty kredytu. Warto więc dobierać okres kredytowania do indywidualnych możliwości, a jeżeli pojawia się nadwyżka finansowa - warto nadpłacić pożyczkę. Nadpłata kredytu jest wygodna, ponieważ bank nie ma prawa naliczyć nam odsetek ani prowizji od spłacanego wcześniej kapitału.

Ile kosztuje kredyt na 20 tys. zł

Koszt kredytu uzależniony jest od: oprocentowania, prowizji, typu raty (malejąca lub stała) oraz okresu kredytowania. Im dłużysz okres spłaty tym wyższy koszt pożyczonych środków. Szerzej opisujemy to w tym artykule. Znajduje się tam także prosty kalkulator pozwalający wyliczyć koszty kredytu oraz RRSO.
Aby zobrazować wpływ okresu kredytowania na ostateczny koszt pożyczonego kapitału, przygotowaliśmy poniższą tabelę. Tabela przedstawia całkowitą kwotę jaką zapłacimy za pożyczone środki, dla tego samego kredytu w przypadku rozłożenia spłaty na 2, 3, 5 i 6 lat.
Okres Koszt
2 lata 23 207,28 zł
3 lata 22 393,16 zł
5 lata 24 039,87 zł
6 lata 24 890,8 zł

Dokumenty potrzebne do kredytu

Dokumenty potrzebne podczas wnioskowania o kredyt są sprawą indywidualną każdego banku. Z reguły wymagany jest dokument tożsamości oraz zaświadczenie o źródle i wysokości uzyskiwanych dochodów. Naturalnie sprawa jest mniej skomplikowana w przypadku popularnych źródeł takich jak umowa o pracę, renta, emerytura ale komplikuje się dla działalności gospodarczej czy kontraktu. Na pewno już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej konsultant z banku przekaże Ci listę dokumentów, które trzeba dostarczyć wraz z wnioskiem. Zachęcamy także do skorzystania z naszej nowej usługi - doradca finansowy online, który dobierze ofertę do źródła i wysokości uzyskiwanych dochodów oraz historii kredytowej klienta.

autor: